DĚKUJI VÁM

Veroniku jsem poprvé potkala před mnoha lety, když do naší rodiny přišla fenka plemene appenzellský salašnický pes, Kapka. Tehdy byla Veronika se svojí fenkou stejného plemene – Aborou, na vrcholu jejich výjimečně úspěšné sportovní kariéry a jelikož já jsem se vždy snažila se svými psy sportovní kynologii věnovat, Veronika mně byla nejen obrovskou motivací, ale i zkušeným rádcem a rychle jsme si k sobě našly cestu. Již tehdy mně bylo jasné, že Veronika má výjimečný dar psům rozumět, vnímat jejich pocity a myšlení a umí s nimi skvěle komunikovat a pracovat.  Verča vždy chce a umí najít řešení jakéhokoliv výchovného, či tréninkového problému, vnímá pro mnohé neviditelné detaily v chování a komunikaci psů a mnoha majitelům appenzellů tím pomohla k bezproblémovému soužití s tímto výjimečným a temperamentním plemenem. 

V průběhu času jsem se zaměřila především na zodpovědný chov appenzellů, což občas i přes pečlivý výběr majitelů pro naše štěňátka a naši snahu o stálý kontakt s nimi přináší situace, kdy dojde k neporozumění mezi člověkem a jeho psem a je nutné najít důvod a řešení problémového nebo nežádoucího chování štěňat či psích dorostenců. Veronika je velmi citlivý člověk, který má psy upřímně rád, a kterého v případě potřeby s čistým svědomím nejen majitelům našich odchovů kdykoliv doporučím a budu mít jistotu, že jsou v těch nejlepších rukách. Pro každého jejího svěřence udělá maximum, na práci se důkladně připravuje, je trpělivá, citlivá a vždy se snaží o to, aby se při tréninku cítil dobře člověk i pes. Nám uměla mimo jiné díky video konzultacím pomoci i v případě německy mluvících majitelů psa z našeho odchovu žijících v zahraničí. 

Zkrátka, pro Verču není nic problém a vždy hledá řešení, jak klientovi co nejúčelněji a trvale pomoci. Verča se vypracovala na odborníka ve svém oboru, o své svěřence se zajímá i po skončení intenzivní spolupráce a každý pokrok či úspěch jejích klientů ji upřímně těší. Jako chovatel i majitel appenzellů mám s Veronikou jen ty nejlepší zkušenosti a velmi ráda ji všem doporučuji.

chovatelka: Andrea Steinerová

CHS Lucky Droplet
6. 6. 2024

Verunku jsem poznala na klubovce v Jedovnicích. Pomáhala tam řešit problémy s komunikací při výstavě s námi, nezkušenými majiteli a její přístup ke psům i jejich lidem se mi moc líbil. Od té doby sleduji její práci a její příspěvky na FB na APZ skupině. Vím tedy, že je zkušená chovatelka, trenérka a psí psycholog, a že zná velmi dobře Appenzelí povahu.

V loňském roce porodila naše Balli štěňátka. Od začátku jsme věděli, že je to náš jediný vrh, a že je pro nás velmi důležité, aby měli hezký život u dobrých lidí, a aby s námi zůstali v kontaktu. Všem jsem zdůraznila, že jsme tady pro ně a pokud bude třeba, samozřejmě jim pomůžu. A hlavně, že je důležité, začít řešit případné nežádoucí chování pejsků včas.
S různými problémy jsem dokázala poradit sama, nebo s pomocí naší milé chovatelky. Při složitějším chování jednoho psa v dospívání jsem neváhala a se souhlasem majitelů Veroniku kontaktovala s prosbou o pomoc na dálku. Ta ochotně souhlasila a začala ihned pracovat formou videokonzultací. Tímto způsobem dokázala velmi pomoci a odchov je na správné cestě za pohodovým soužitím. S našimi psími dětmi jsme se s Veronikou potkali osobně na její výcvikové akci v Pesoparku v Praze, kde nám všem také poskytla cenné rady a doporučení. Jsem ráda, že jsem jí oslovila a vím s jistotou, že cokoliv bude třeba řešit, že se na ní můžu s důvěrou obrátit. 

Děkujeme❣ za eFka Lucky Droplet a za přátelství 💙Lenka a Balli 

chovatelka: Lenka Čížková

BALLERINA, FLOKI, FRIEDA, FRENCIS, FRIXOS Lucky Droplet
23. 5. 2024


„Obětavost, laskavost, přímost a především obrovská Verunčina zkušenost nás dovedla až k úspěšnému spojení s krásným samcem Machia Velli Šťastná Berjanka a k nádherným dvěma chlupatým kotrmelečkům🐕‍🦺🐕‍🦺.

Jak se to stalo? Přestože je Roxy mírná fenečka, můj naturel je ještě mírnější a v excitovaném okamžiku nedokážu Roxy podržet. Bonitace je maturitou nutnou k uchovnění, byla to obrovská zkouška volní síly. Nejen, že Verča doslova odložila rodinu a cestovala s námi do Mladé Boleslavi, ale jasně demonstrovala jak aplí duši rozumí a v klidu Roxy provedla bonitací, prostě profi handler. Bez úspěšného zvládnutí bonitace by nebylo nic.

Takže Verunce jsme vděčni za opravdu MOC♥️. Děkuji i za nová přátelství, která nám nenápadně postavila do cesty🍀🤗.“

Milena Mařáková

ANDROMEDA ROXY Edimona
19. 11. 2023

„O Verunce jsme se dozvěděli nezávisle ze dvou stran asi po dvou měsících, když jsme si přivezli domů naše štěstí Karolínu. Byla hned od počátku temperamentní, no prostě divočina. 

Verunce vděčíme za spoustu dobrých rad, společných setkání s jinými aplíky. Díky i za individuální konzultace u nás doma a v neposlední řadě i na skvělou přípravu k bonitaci.

Jsem šťastná za to, že jsi tu pro nás byla i za přátelství, které se mezi námi vytvořilo💓.“

Eva Pánková

CAROLAIN Michnická tvrz
3. 9. 2023

„Verunko, moc a moc děkuji za Vaše rady, ten čas v Pesoparku jsme s Vámi strávily rády. 

Za Vaše srdíčko a úsměvy na líci, které nás krásně zahřály v té vánici. Doufáme v brzké setkání s Vámi, protože se naše Debbie cítila jak v ráji. 

Je vidět, že Aplíky znáte, a proto Vás tak rády máme. 

Naším přáním je se vidět víc, vaše Debbie a Aduš z Netvořic!“

Adéla Poláková

DEBBIE z Brunšova
8. 6. 2023

„Verča je boží.😄🙏🏻

Měli jsme problém s našim aplíkem Astonkem kvůli krmení. (Máme ještě jednoho psa westíka). Kluci byli nejlepší kamarádi a najednou po roce života našeho aplíka se vše otočilo.

Začal na westíka útočit. Asty začal být šílený. Když jsem zasáhla, vrčel i na mě, a to fakt ne. Začali jsme pátrat, co máme dělat, a nevěděli jsme co a jak. Napsala jsem chovatelce a ta mě odkázala právě na Verču.

Skrze dálku, nemoc a zimu, kdy nám nevyšlo setkání, jsme si s Verčou volali aspoň přes videohovor. Poradila nám pár tipů. Napadlo nás nastavit jiná pravidla. Vyhnuli jsme se spouštěčům jejich rvačky. Situace vyřešena.💪🏻🥰 

Osobně jsme se poznali, až jela Verča okolo našeho kraje. Veru moc děkujeme za vše.💕🙏🏻🥰 Jsi velmi přátelská, protože i přes to, že jsi nás při nedávném zdravotním problému odkázala na někoho jiného, měla jsi stále zájem a ptala ses, jak je Astonkovi. Je zase šťastný pes.🥰“

Barbora Holišová

ASTON z Podblanické Aleje
26. 4. 2023


„Verču jsem oslovila na doporučení chovatelky. Přihlásila jsem se na její tréninkový kurz, který byl neuvěřitelně úžasný. Verča je milá, trpělivá, přátelská a hlavně ví co dělá. Celý trénink byl vedený v klidu a přátelské atmosféře. 

Měla jsem možnost Verču pozorovat při práci a její přístup je opravdu individuální, hned ví co je třeba. Pokud něco nejde, je ochotná se s majiteli aplíků domluvit, poradit a najít řešení. Všímá si vztahu mezi aplíkem a majitelem, nebojí se upozornit na nedostatky. Spolu komunikujeme přes zprávy, její reakce jsou vždy rychlé a vstřícné. Prostě poradí se vším.

Ona se nějak na vás napojí a máte pocit, že je tu jen pro vás a vašeho aplíka. Veru nevím, kde bereš tu energii ❤️ přeji ti, ať jí máš stále na rozdávání a dál pomáháš všem (r)aplíkům a jejich páníčkům ke vzájemnému porozumění. Díky tvému přístupu mám pocit, že vše zvládneme. Děkuju za vše. “

Bohun Kavková

AMATI SETTE Cane da Montagne (Žolík)
14. 3. 2023

„S Veronikou som sa zoznámila na FB. Komentovala som fotku jej "pravnúčika" Byrona, ktorého som stretla na výstave a veľmi sa mi páčil. Čo sa týka výcviku psov mám iba druhého psa.

Pri mojej prvej aplici Niké, som neriešila žiadne výcvikové metódy, k výchove som pristupovala intuitívne. Pri druhej apličke Belle som sa prihlásila do výcvikového tréningu už od šteňaťa, absolvovala som niekoľko online tréningov. Tréneri s APZ skúsenosti nemali. Veronika aplíkov miluje (rovnako ako ja) a jej skúsenosti s ich výchovou a výcvikom sú, pre mňa, na nezaplatenie. 

Neváhala som a prihlásila som sa na akciu usporiadanú neďaleko nás od Slovenska. Po tejto skúsenosti, na tréning s Veronikou, vždy rada prídem, aj do Rájce-Jestřebí, vzdialenom 3 h od nás.

Tréningy sú v pokojnej, priateľskej atmosfére, profesionálne vedené - získam na nich energiu na dlhý čas. Ďakujem.“

Beata Miková

BELLA z Bojnického dvora

6. 8. 2022

„Věci mezi nebem a zemí. ❤😇 

Asi takto bych s velkou pokorou popsala naše zkontaktování s Veronikou. Ještě před tím, než jsme si vůbec holčičky domů přivezli, jsem se snažila pozjišťovat, poptat i dočíst, co možná nejvíc informací o tomto plemeni. Při čtení jednoho takového článku o APZ, mě napadlo - to je super napsáno, to musel psát skvělý človíček. ❤ A jelikož byl v závěru i kontakt a jsem ŽENA ČINU ☺, hned jsem na článek reagovala - a bylo mi obratem odpovězeno. Takže z Verčiných bohatých zkušeností jsme vlastně čerpali od úplných prvopočátků našeho soužití, kdy ne vždy bylo vše úplně ideální. Velice si cením přístupu i maximálního nasazení, se kterým Veronika pracuje. 

Budete mít pocit, že je tady opravdu pro každého z Vás, pro každou aplí dušičku - i tu nepochopenou.
Při vzájemné spolupráci jsem já cítila následující:
MÍT SRDCE NA SVÉM MÍSTĚ, VZÁJEMNÁ LÁSKA A POROZUMĚNÍ A NIC NENÍ NEMOŽNÉ...❤

Moc bychom tímto chtěli poděkovat, že jsme díky jejím radám i přístupu, získali 2 nejlepší parťačky, jaké jsme si mohli přát, ❤ALFIČKU a ANNIESKU.“

Kateřina Slowiková Gocieková

ALFA a ANNIE
zo Sněžnického údolia

15. 4. 2022

„Člověk za svůj život pozná spoustu lidí, na spoustu z nich zapomene, avšak jenom pár lidí mu nadobro utkví navždy v paměti. A Verča rozhodně patří k těm lidem, které si budu pamatovat po celý život. Seznámili jsme se v době, kdy měl náš Perry cca 1 rok a s manželem jsme hledali někoho, kdo by nám poradil s výchovou. 

S Verčou jsme si domluvili osobní schůzku a z jejího přístupu jsem byla doslova nadšená. Vše nám krásně vysvětlila, na veškeré dotazy trpělivě odpovídala. S jejími názory jsem se plně ztotožnila a já si uvědomila, že přesně takového člověka jsem hledala! 

Verča mě ujistila, že jdeme opravdu správným směrem a vnímáme spoustu věcí správně. Jsem jí neskutečně vděčná za cenné rady. Vím, že kdykoliv budu opět potřebovat poradit, mohu se na ni vždy obrátit. Nevím jak to dělá, ale má úžasný dar, jak člověku "dobít" energii na 100%.

Ještě jednou ti Verčo za vše moc děkuji, takových lidí jako jsi ty, by mělo po světě "běhat" více, a pak by byli určitě všichni pejsci spokojení.“

Romana Nitsche

HOOLIGAN PERRY 

Balmoral Moravia (Perry)

12. 4. 2022

„S Veronikou jsem se osobně poprvé setkala na předvýstavním kurzu v Blansku. 

Je to skvělá ženská, která opravdu rozumí aplíkům, vždy ochotně poradí. Díky jejímu kurzu, jejím radám a názorným ukázkám jsme daly s Aurou, do týdne po tréninku, klubovou výstavu v Jedovnicích na V1, CAC a světovou výstavu v Brně na V2, res. CAC.

Děkuji za vše co nás naučila, budu se těšit na další kurz či setkání.“

Lenka Skřepská

AURA STAR pod Leskounem

4. 10. 2021

„Doporučení na Veroniku jsme dostali již při návštěvě chovatelské stanice, kam jsme se vydali zjistit více informací o Appenzellském salašnickém psovi před jeho pořízením. Chovatelka nám řekla, že kdybychom potřebovali poradit s výchovou, tak "kousek" od nás bydlí skvělá odbornice na toto plemeno. Druhé doporučení na Veroniku jsme dostali přímo od chovatelky, od níž jsme si Alpacina přivezli. Jakmile se u Alpacina objevil problém, se kterým jsme si nevěděli rady, obrátili jsme se na ni. Z Veroniky přímo čiší radost a chuť pracovat se psy a jejich pány za účelem zlepšení vzájemné pohody v jejich soužití. Nespornou výhodou jsou její osobní dlouholeté zkušenosti jak s tímto plemenem, výcvikem a výchovou psů obecně, tak její vřelá a přátelská povaha. 

Ať už si spolu píšeme, voláme, o osobním setkání nemluvě, vždy je Veronika velmi příjemná a chápavá k našim problémům a vše se nám snaží vysvětlit a ideálně ilustrovat na praktických příkladech ze života tak, aby vše bylo pochopitelné. Vždy, když se s Verčou loučím, jsem pozitivně naladěn, s novou energií k další práci s Alpem, které v období Alpova dospívání je a bude ještě dost. Děkujeme ti Verčo.“

František a Lucie Přikrylovi

ALPACINO from Appenvillage (Alp)

29. 8. 2021

„S Verčou jsem se setkala prvně na klubové výstavě v roce 2015, kdy mi moje první appenzellka Audrey vyběhla z výstavního kruhu a Verča ji odchytla 😊 a naštěstí jsme úspěšně prošly výstavou. Tak nějak časem se naše cesty křížily spíše po sociálních sítích až do teď, kdy jsem měla v plánu s potomkem Audrey - Bellou absolvovat poslední část naší cesty - bonitaci. Mám doma oheň - Audrey a vodu - Bellu, takže 2 naprosto odlišné povahy a tím pádem i zkušenosti. Verča nabídla menší výcvikový sraz v Blansku a já se s Bellou účastnila. Měla jsem stres z toho jak přimět Bellu, aby se nechala změřit zleva, zprava, zespodu a shora. Díky správnému tréninku mi Verča dodala naději, že to zvládneme. Doufám, že se ještě potkáme i s dalším parťákem třeba z dalšího vrhu. 😊

Jsi přátelská a milá holčina, která má spoustu zkušeností a je super, že je sdílíš i s ostatními.

Děkujeme 😊.“

Ivana Smolková

BELLA z Bařické kovárny

16. 6. 2021

„Amigo ma problem pri stretavani sa s cudzimi psami na voditku! Nie Nada, Ty mas problem. 

Zdalo by sa, ze mam sebavedomia na rozdavanie. Mozno niekedy aj ano, ale su situacie, ktore nezvladam a neverim si. Veroniku som planovala navstivit uz davnejsie, ale cas a vzdialenost boli moji nepriatelia. Jedneho dna som sa rozhodla, ze za nou zajdem s Amigom na navstevu. 

Este som nestihla vysvetlit v com spociva "nas problem", zjavila sa pani so psom na voditku. Nastala klasika, zatuhnutie Amiga, take trosku "rodeo" a odtahovanie od situacie. Veronika len pozorovala. Ked sa zjavil dalsi pan so psom opat som stuhla, ze nastane dalsia scenka. Citim sa trapne. V tom mi pokojnym hlasom Veronika povie "uvolni se" a ja som sa uvolnila, Amigo tiez. A pes presiel a Amigo nic. Nasledovala dalsia akcia s tym istym panom a psom, ale na inom mieste a povedala mi co mam robit. A ja som to urobila a...funguje to! Nikto sme uceni z neba nespadli, nie je hanba si ist pro radu, ked viete, ze to sami nezvladnete a neviete sa na danu situaciu divat "zhora". Mame este pred sebou toho vela, ale zaklad je - vediet co robit pri zdanlivo neprijemnych situaciach. Uvolnit sa, nadychnut sa a prevziat situaciu do vlastnych ruk. Dakujeme.“

Naďa Mifkovicová

AMIGO Rosmery Angel
14. 9. 2020

„Před 3 roky jsme si pořídili s manželem aplíka. Od první chvíle to byla naše láska. Jelikož jsme neměli vůbec s touto rasou zkušenosti, pouze se zlatým retrívrem, přistupovali jsme k němu opravdu lehce, nebyli jsme vůbec důrazní ani důslední. 

Když jsme přišli spolu do prvního konfliktu při hraní s kostičkou, věděli jsme, že je opravdu něco špatně. Jen jsme stále mysleli, že když ,,trochu" přitvrdíme, zvládneme to sami. Ale bohužel ne. Každý pejsek je jiný. 

Na Verču jsme byli přesměrováni už ve fázi, kdy měl náš pejsek skoro 2 roky a nebylo úplně jednoduché mu v hlavě přetočit jeho dosavadní fungování s námi. S Verčou jsme byli v neustálém kontaktu, přijela dokonce za námi, kdy viděla určité situace u nás doma, které pro nás byli dříve stresující, zkrátka nám ukázala v čem jsou Aplíci výjimeční, že, to, co po pejskovi chceme, lze ho naučit formou hry. Učila hlavně nás, protože každý pes je skvělý, jen musí mít ten správný přístup a vedení. Aplíci jsou neskutečně chytří, pracovití, a také milující. Teď si díky Verči užíváme společného života. Nebýt jí, mohlo by to dojít tak daleko, že bychom zkrátka našeho pejska nezvládli a kvůli agresi, bychom ho museli dát pryč. Moc Verči děkujeme, za její přístup a obrovskou pomoc. Je to člověk, který našel své životní poslání. :).“

Irena a Lubomír Knollovi

EDWARD Balmoral Moravia (Edík)
30. 1. 2020

„S Verčou jsme se poprvé setkali krátce poté, co jsme si domů přivezli našeho prvního pejska jménem Aporter Lucky Droplet. Už při prvním setkání dokázala Verča díky svým zkušenostem odhadnout povahu Aportera, což nám usnadnilo jeho výcvik.
Navštívila nás v našem domově, kde jsme ji zahltili různými dotazy. Verča nám na vše trpělivě odpověděla, vše nám vysvětlila a předvedla, jak učit štěně základním pokynům. 
Dále jsme se potkávali na Verčiných kurzech v Blansku, kde jsme se věnovali socializaci, základům poslušnosti a hraní s ostatními štěňaty. Taky nám pomohla s přípravou na svod mladých, kdy jsme se na místě činu učili, jak ukazovat zuby, výstavní postoj a poklus v kruhu. Příprava se určitě vyplatila a Aporter, i přes naši velkou nervozitu, zvládl svod mladých na jedničku. 

Aporter byl a je citlivý pejsek, se kterým člověk musí vědět jak pracovat a troufáme si říct, že díky Veronice máme s Aporterem tak hezký vztah. Veronika nás naučila, jak našemu aplíkovi-raplíkovi porozumět. Moc si jí za to vážíme a jsme vděčni.“

Jarmila a Jan Hrabovští

APORTER Lucky Droplet (Api)
12. 10. 2018

„Veroniku som kontaktovala po poskytnutí dočasnej starostlivosti jednej nechcenej 8 ročnej aplej slečny, ktorú som priviedla k môjmu 10 ročnému psíkovi. Bola som vtedy na pokraji psychického zrútenia, keďže aplička Ria nepoznala hygienické návyky, nebola socializovaná, neovládala ani základne povely...no proste jedna neriadená strela. Čo bolo najhoršie, týmto správaním desila môjho psíka Ozzyho. Nik, naozaj nik vtedy neveril, že sa Ria dokáže prispôsobiť nášmu životu...až na Veroniku. Keď som od nej dostala prvú odpoveď, pamätám si, že som sa od úľavy a šťastia rozplakala. Poradila mi ako mám riešiť problémy s výchovou a hlavne mi pomohla pochopiť ako celú situáciu vidí a vníma Ria. Vôbec neplatí porekadlo, že starého psa novým kúskom nenaučíš. My sme toho živým dôkazom. Teraz mám harmonickú rodinu s dvoma psíkmi ktorých ľúbim a robia mi radosť každý deň. A za to vďačím Veronike a jej 100% podpore. Bez nej by som si Riu nemohla nechať....a teraz viem, že by som o toho naozaj veľa prišla.“

Andrea Melichová

PHYLLIS from Balihara ranch (Riuška)
9. 10. 2017

„Veroniku a Bonču jsme poznali v okamžiku, kdy jsme se rozhodli naši rodinu rozšířit o dalšího člena. Každý, kdo přišel do styku s Bončou, a viděl úžasné vlastnosti a temperament appenzellů, smíšené s perfektním výcvikem, si musí okamžitě tuto rasu zamilovat. 

My jsme jejímu kouzlu okamžitě podlehli a následně jsme si domů odvezli malého "raplíka". Díky obětavosti, lásce k tomuto plemeni a spoustu vynaloženého volného času, nám Veronika pomohla vychovat ze střeleného štěněte bezproblémového psa, který je členem naší rodiny. Nepochybuji o tom, že energii, kterou vynaloží k výcviku jakéhokoliv dalšího psa, se mnohonásobně vrátí v soužití s ním. Její péči můžeme jen doporučit a výsledky nedokazují jen pouhá slova, ale hlavně úspěchy, které za sebou svojí prací zanechává.“

Radim+Jitka+Katka+Tomáš Feikovi

BANTI Czech Tricolor (Bax)
26.3.2018

„Verču jsme kontaktovali po pořízení našeho psího čtyřnohého miláčka. 😍Z počátku jsme jako nezkušení pejskaři měli problémy s ovladatelností. Bonie byla poměrně divoká a dosti temperamentní hlídač. Verča nám poradila jak k jejímu chování přistupovat a trpělivostí jsme to všechno zmákli. Hlídání je aplíkovi přirozeností, ale vždy jdou nastavit hranice, tak aby to vyhovovalo všem. Jsem šťastná, že jsme si právě vybrali aplíka, za její obrovskou lásku, oddanost a pocit bezpečí. Verče moc a mooooc děkuji, za její rady, díky kterým máme toho nejlepšího čtyřnohého parťáka 😍.“

Jana Kubálková (Burdová)

BONIE z Bařické kovárny 
17. 5. 2019

„Verču jsme našli přes skupinu Aplíků na Facebooku. Po shlédnutí stránek jsme Verču kontaktovali a od samého začátku byla moc příjemná a nápomocná. Setkání proběhlo přímo u Verči v Blansku a moc se nám to líbilo. Měli jsme problém s odvoláním Barneyho, zejména z vody. 

Verče se však povedlo odvolat napoprvé. Vysvětlila nám zejména to, jak aplíci přemýšlí, což nám pomohlo a do budoucna určitě ještě pomůže. Dala nám velmi cenné informace ohledně uchovnění a doporučení na aplíkovské akce,  včetně kontaktů na skvělé lidi. Těšíme se na další setkání, máme se ještě co učit.“

Michaela Turková

KENZO vom Pirnikhof (Barney)
23. 4. 2019

„I přes velmi krátký čas, co se s Veroničkou znám, je pro mě Veronička moje záchrana a podpora na cestě velkého přátelství s aplíkem raplíkem Makiškem. Díky jejím radám a zkušenostem jsem byla schopná s Makim jít na výstavu a nacvičit ukazování zoubků a důvěřovat jak sobě tak i Makimu. Neměla jsem to štěstí, abych poznala její skvělou kamarádku Aborku. Ale jen z povídání a z jejich úspěchů je vidět, jaký je Veronička odborník na výcvik a práci s tímto krásným a temperamentním plemenem. 

Děkuji za naše přátelství a za její čas, který mi vždy věnuje a těším se na každé naše setkání.“

Ivana Scharfová

MACHIA VELLI Šťastná Berjanka (Makiš)
7. 10. 2017

„Dvojice Veru & Bonny mně se svými společnými úspěchy byla, a vždy bude, velkou motivací nejen ve sportovní kynologii. 

Veronika díky své pracovitosti, vytrvalosti a pochopení povahy a myšlení appenzellů dokázala, že při správném a trpělivém vedení je možné provozovat "sportovku" na světové úrovni i se salašníkem. 

V aplím světě se pak svými výsledky navždy zapsala jako uznávaný pracant, ochotný kdykoliv poradit s výchovou a výcvikem tohoto temperamentního a úžasného plemene.“

Andrea Steinerová

CARAMEL BONBON Tail Twisted (Kapka)
3. 10. 2017

„When we first met Veronika, we were quite exhausted and in a delicate situation. We were thinking Aron is uncontrollable and a special case, but she helped us understand he is a typical Appenzeller and that keeping working with him will pay back the efforts, thing that finally worked out. It is very important that a trainer will have the specific knowledge about the breed he is working with, and Veronika knows well when it is about Appenzellers.“

Razvan Alexandru & Florina

ARON Brown Dream 
23. 10. 2017

„Verču a Bonny jsem velmi dobře znal. Verča a Bonča byly neuvěřitelně sehraný tým. Verča dokázala vždy na sto procent Bonču připravit, ať už to bylo na výstavy nebo na APZ akce nebo na zkoušky. Vždy věnovala veškerou energii, co měla, aby s Bončou vytouženého úspěchu dosáhla. 

Co se týče mě, Verča mi z počátku pomáhala připravovat Derička na výstavy, kterým jsem věnoval dost úsilí, abych dosáhl svých cílů. Na výstavách jsme si poté pomáhali a zároveň si konkurovali. 

Mrzí mě Bončin odchod, byla to skvělá šampionka. Jsem rád, že Verča pracuje s Aplíky dál, že vede dál výcviky a neukončila APZcup. 

A že všechny ty zkušenosti, které s Bončou získala má chuť předávat všem, kteří o to stojí.“

David Sivera

DERICK Šťastná Berjanka
3. 12. 2017

„S Veronikou jsem se seznámila při hledání štěněte APZ. Za všechny ty roky, co ji už znám, vím, že o aplíky má skutečný zájem a nebojí se ani tzv. "problematických" psů, aniž by si na nich něco "dokazovala". A čeho si na ní v přístupu ke psům zejména vážím? Že není z těch, co by na řešení problému se psem šli např. přes ostnatý obojek. A že takových rádobytrenérů mezi výcvikáři je! 

Verča je osoba přátelská, otevřená, někdy mnohomluvná, ale umí i naslouchat a vždy s upřímnou snahou pomoci. Nevnucuje se, nekomanduje, ale je důsledná a vytrvalá, a když už si něco vezme "za své", je hodně angažovaná, rozhodně jí záleží na výsledku a nevzdává se, ani když zrovna ne vždy jde vše podle původních představ.
Jsem ráda za její přátelství, za bezproblémového psa z jejího chovu a držím jí palce v její snaze dělat vše pro propagaci kvalit APZ, v současné době zejména tím, že je ochotná pomoci i tehdy, když se někteří jednotlivci dostanou do situací, kdy je třeba řešit závažnější problémy v chování.“

Jiřina Janků

AXIR Czech Tricolor (Sir)
21. 11. 2017

„Veronika je človek, ktorý je telom aj dušou Appenzell. Človek, ktorý dosiahol svetové úspechy s týmto nádherným plemenom. Je pre nás vzorom, ale hlavne priateľom, ktorý je ochotný pomôcť, poradiť. Dlhodobo organizovala stretnutia Appenzellskych salasnickych psov. Je to nádherné stretnutie, v lone krásnej prírody, s priateľmi, kde sa možete poradiť o všetkom, čo súvisí s apenzelmi. A hlavne je to najkrajší relax pre človeka, pes a pobyt v prírode, ktorý zanechá blahodarne účinky na vás. Vrelo odporúčam.

Som rád, že som sa zúčastnil minuloročného stretnutia a osobne som sa stretol s Veronikou. Na stretnutí mi Veronika poradila s problematikou výstavy a vďaka jej radam sme získali titul šampiona. Veronika, prajem veľa štastíčka, zdravíčka a veľa síl v tom, čo robíš a hlavne neprestávaj, si fakt dobrá o čom svečia aj tieto referencia a s radosťou sa tešíme na tohtoročné stretnutie Appenzelov.“

Ivan Bugáň

CHELSEA z Turčianskej záhrady

10. 2. 2018

„Veroniku a Aborku jsem poznala, když byla Bonča ještě malé štěně. Tenkrát jsem hledala pejska k našemu domečku a fotka Bonči, coby asi půlročního štěněte, mě naprosto uchvátila. 

Díky této dvojici jsme si za pár měsíců přivezli domů naši první appenzellku Demi, za rok další Babu a z prvního vrhu nám doma "zůstala" Medi. 

Zažily jsme spolu mnoho let, setkaly se jak na výstavách a srazech, tak i v různých diskuzích. Nyní máme kromě akcí okolo appenzellů i další společné téma, a to děti a jejich výchova.“

Mariana Sabáček

DASHA vom Pirnikhof (Demi)
BABEL Dakam (Babu)
A MERMAID Tail Twisted (Medi)
29. 10. 2017

„Veronika, jej citlivá duša sa skrýva pod vytrvalosťou a odhodlanosťou. Aj vďaka jej radám a podpore je naše spolužitie s Amigom a Elzou každým dňom krajšie a krajšie. Učíme sa na vlastných chybách, len načo ich robiť, keď to ide aj bez nich. Veronika je Človek, ktorý Vás nasmeruje na správnu cestu. Neočakávajte zázraky, vedome počúvajte jej rady, názory, dajte do toho srdce.“

Naďa & Michal Mifkovic

Elza & AMIGO Rosmery Angel
2. 3. 2018


„Verču s Bonny jsem prvně potkala někdy v roce 2008 a od té doby pro mě byly často velkou inspirací a motivací pro práci nejdříve s našim prvním appenzellem Jackem a o několik let později i s appenzellkou Christinou. 

Na Veronice jsem vždy obdivovala, že pokud se objeví problém hledá řešení přímo na míru, nevzdává to a i když ji okolí může odrazovat, jde dál. 

Svým nadšením pro appenzelly spojila mnoho lidí do party přátel, vždy se snažila pomoci i ostatním a často byla a je mnohým oporou. Verčo díky, že jsi!“

Karolína Stejskalová Hrochová

ANGELO Novaboon Paradise (Jack)
CHRISTINA Šťastná Berjanka
(Týna)
17. 2. 2018

„Děkuji, děkuji, děkuji. ❤❤❤ Nevím, co jinak napsat k práci, nasazení, odhodlání a znalostem Verunky. Dlouho jsem se s takovou vnímavostí, láskou a ochotou nesetkala /a to toho mám už hodně za sebou/. 

Děkuji za to, že  můj život může být štastnější přes mého aplíka - raplíka. 

Můžu všem jen doporučit takovou výbornou cvičitelku a člověka s velkým srdcem. Děkuji 🌷.“

Věra Bartošková

FABIAN Polymelus
5. 6. 2018