ŠŤASTNÉ SEDMERO

JAK DOSÁHNU TOHO, ABY MĚ PES OPRAVDU POSLOUCHAL? 

Nevnímá vás? Dělá často, že "neslyší"? 

Tady vám prozradím pár klíčových momentů, které udržují vnímání. 

1) Učíte nové nebo říkáte již naučené povely v blízkosti psa a nedívá se na vás? Přesto na něj dál mluvíte? Začněte trénovat oční kontakt a vyčkejte na pozornost, určitě vaše komunikace půjde při vzájemném očním kontaktu lépe. Hodně si společně hrajte!

2) Opakujete povely dokola? A pes pořád nic? Zřejmě se již naučil vás ignorovat, vraťte se k předchozímu bodu číslo 1. Tam je začátek.

3) Mluvíte na psa a vysvětlujete mu mnoha slovy, co po něm chcete, až ztrácí pozornost? Uberte, není to člověk, bohatě stačí i jen slovo či pohled. Mimika za vás mluví dostatečně a nejvíc.

4) Zkusili jste někdy vnímat svět psíma očima? Učte se, čtěte moudré knihy a rozvíjejte to, co vás společně baví! Nezapomínejte, že pes je šelma, nikdy nebude přemýšlet stejně jako člověk! Máte výhodu.

5) Nastavte si nejdůležitější slovo v hlavě = spolupráce, to vám pomůže si vylepšit vztah. Již jste a budete v tom i nadále spolu.

6) Když jste na psa skrze jeho chování naštvaní, dejte průchod svým emocím pouze v momentu, jestliže pes dělá něco špatně. Potřebuje znát i vaši rozzlobenou intonaci, že hranice překročil. Avšak resetujte negativní situaci novou šancí, kdy váš pes může napravit své chování a uděláte si radost navzájem. Snažte se, co nejdříve situaci vyvážit do rovnováhy! Posílíte vzájemnou důvěru.

7) Tvořte si společné rituály, znamení, kterým budete navzájem rozumět především vy s kladným výsledkem! Ty můžete sdělit i ostatním pečovatelům o psa - vašeho parťáka!

Těchto 7 bodů vám v mnohém život s aplíkem usnadní! Přejeme všem krásné a pohodové dny! Veronika & patronka Abora