ŠŤASTNÉ SEDMERO

JAK DOSÁHNU TOHO, ABY MĚ PES OPRAVDU POSLOUCHAL? 

Nevnímá vás? Dělá často, že "neslyší"? 

Tady vám prozradím pár klíčových momentů, které udržují vnímání. 

1) Učíte nová nebo říkáte již naučená slova v blízkosti psa a nedívá se na vás? Přesto na něj dál mluvíte? Začněte trénovat oční kontakt a vyčkejte na pozornost, určitě vaše komunikace půjde při vzájemném očním kontaktu lépe. Hodně si společně hrajte!

2) Opakujete slovní pobídky dokola? A pes pořád nic? Zřejmě se vás naučil již opravdu ignorovat, vraťte se k předchozímu bodu číslo 1. Tam je začátek.

3) Mluvíte na psa a vysvětlujete mu mnoha slovy, co po něm chcete, až ztrácí pozornost? Uberte, bohatě stačí i jen jedno slovo či pohled. Mimika za vás mluví dostatečně a nejvíc.

4) Zkusili jste někdy vnímat svět psíma očima? Učte se, čtěte moudré, naučné, odborné knihy se psí tématikou a rozvíjejte vše, co vás společně baví! Samozřejmě můžete navštívit i různé semináře či trenéry. Berte si z takových výukových hodin to, co sedí vám oběma, váš pes je vždy jedinečný. Učte se žít s ním v jeho přítomných okamžicích.

5) Nastavte si nejdůležitější slovo v hlavě = spolupráce, to vám pomůže si vylepšit vás společný vztah. Již jste a budete v tom i nadále spolu. Můžete být skutečně životní parťáci.

6) Když jste na psa skrze jeho chování naštvaní a potřebujete-li dát průchod svým emocím, snažte se tak konat pouze v daném momentu, jestliže pes dělá něco opravdu špatně. Potřebuje pochopit, že hranice překročil. Avšak jakmile jste schopní být opět v klidu, napravte negativní situaci novou šancí, kterou pes zvládne, kdy se může zlepšit a zkusit se chovat správně. Posílíte vzájemnou důvěru.

7) Tvořte si společné rituály, znamení, kterým budete navzájem rozumět především vy s kladným výsledkem! Ty můžete sdělit i ostatním pečovatelům o psa - vašeho parťáka!

Těchto 7 bodů vám v mnohém život s vaším pejskem usnadní! 

Přejeme všem krásné a pohodové dny! Veronika & patronka Abora