III. APZ CUP 2011

24.07.2011
III. APZ CUP 2011
III. APZ CUP 2011

Termín: 21. - 24. 7. 2011, místo: Březová nad Svitavou - Ubytovna Pohoda, okres Svitavy, kraj Pardubický

Třetí setkání majitelů a přátel aplíků si užila spousta účastníků s jejich pejsky. Akce byla parádní, a také náročná se spoustou srandy, nových poznatků a hodnotných informací! Poznaly jsme osobně nové přátelé, setkaly se s těmi stávajícími, počasí nám nakonec přálo a jednoduše řečeno - bylo to super!!

HLAVNÍ GALERIE CELÉ AKCE

Seznam zúčastněných psů:

1. Damian vom Pirnikhof /Balú/
2. Flores Šťastná Berjanka /Rézi/
3. Axir Czech Tricolor /Sir/
4. Goldia vom Balzenberg
5. Bína od Voletinky
6. Aika Živý Štístko
7. Assiniboya Queen Elsa /Assi/
8. Abora z Velkého Újezda /Bonny/
9. Derick Šťastná Berjanka
10. Ax od Hadovky
11. Elvíra Šťastná Berjanka
12. Angelo Novaboon Paradise /Jack/
13. Beckie di Cortina
14. Caesar di Cortina
15. Babel Dakam /Babu/
16. Dasha vom Pirnikhof /Demi/
17. Beatrix Šťastná Berjanka /Bíba/
18. Beryc Dakam
19. Fleur Šťastná Berjanka
20. Gaspi Šťastná Berjanka
21. Arka z Brunšova
22. Alf z Krásné Jasné
23. Hamiš Šťastná Berjanka

Další psí účastníci:

Entlebuchský salašnický pes: Bad Boy from Yvrea horse farm /Bady/, Annie van het Bressershof
Bernský salašnický pes: Arwen Black Sunshine
Jack Russel Teriér: Erin
Kříženec: FaustVšichni uvedení pejskové se aktivně zúčastnili programu, který byl letos ještě bohatší!

Příští rok se těšíme opět na viděnou!!


Čtvrtek:

Přijeli především výcvikáři, vedoucí soutěží a další účastníci. Večer jsme si sedli ke stolu a zahájili poradu, kdy se sepisoval celý program pro následující dny. Rozdělovaly se důležité funkce, aby každý věděl, jaké jsou jeho úkoly. 


Pátek:

Dopoledne jsme zahájili výcvik základních poslušností, proběhla i socializace psů, následoval nácvik vystavování, kdy si mohli psovodi vyzkoušet podobné prostředí výstavám. Mezitím dorazili další účastníci srazu, kteří se v klidu ubytovali a poobědvali. Odpolední program byl zahájen mini dogtrekem(cca 4 km). Pro uvolnění se konala další velice příjemná a povedená disciplína - maškarní! Po večeři proběhlo vyhlášení výsledků obou soutěží, všichni jsme si odnesli nějaké dary, (např. medaile, diplomy, psí sušenky, klíčenky, aj.) Dorazili další účastníci srazu, pokračovala volná zábava - opíkání buřtů u ohně, kdy jsme se všichni sešli, popovídali a příjemně blíže seznamovali.


Sobota:

Po snídani si výcvikářky rozdělily dvě skupiny, přijeli ještě noví účastníci se zájmem o výcvik. Opět, aby nepřišli zkrátka, se zdokonalovali v poslušnostech a socializovali své pejsky. Dopoledne jsme ještě stihli nácvik vystavování s bonusovou ukázkou bonitace, kdy se majitelé mohli dozvědět, a také si prakticky vyzkoušet, jak bonitace probíhá, na co je třeba psa připravit, aby proces uchovnění byl příjemný pro všechny. Po obědě a odpočinku se učili pejskové, jak se běhá agility, vyzkoušeli tunel, skočky, slalom. Aby nebylo soutěží málo, měřil se čas nejrychlejší feně, psovi a veteránce :) více ve fotogalerii. V pozdním odpoledni byla zahájena již tradiční sranda soutěž!! Sešlo se mnoho účastníků a disciplíny byly zajímavé.  Všichni byli odměněni, ceny byly bohaté: vítězové obdrželi krásné poháry, diplomy, dárkové tašky, granule. Ostatní zúčastnění diplom a tašku s pozornostmi! Večer někteří opět poseděli u ohně až do ranních hodin. 


Neděle:

Po dnech nabitých akcí a soutěžemi byla neděle pojata jako odpočinkový den. Ti, co měli ještě sílu, si opět udělali výlet na místní rozhlednu a pokochali se přírodou v Březové. Postupně všichni odjížděli do svých domovů. Slibu z loňského povídání o dalším srazu jsme dostáli a program byl bohatší. Věřím, že všichni účastníci byli příjemně utahaní, spokojení a s většinou se uvidíme příští rok, kdy vymyslíme opět zajímavý program a budeme poznávat okolí zvoleného kraje!

Kdo se o Vás staral?

- výcvikáři poslušností/socializací: Veronika Hasová, Karolína Hrochová, Veronika Petrášová

- výcvikáři vystavování: Martina Janoušková, Mariana Sabáček, David Sivera

- vedoucí mini dogtreku: Jiřina Janků, Pavlína Janáková

- vedoucí maškarní: Martina Janoušková

- výcvikáři agility: Mariana Sabáček, Markéta Vaisarová

- vedoucí sranda soutěže: Veronika Hasová, Mariana Sabáček

- dárky:Mariana Sabáček /Studio-SMS/ , (děkujeme za kšiltovky, samolepky, tašky, ad.)

- hlavní ceny od značek: Happy Dog, Trainer, Bauer a medovina z Podhradí.

Poděkování:

Děkuji všem vzorně zúčastněným a těm, kteří přispěli svojí pomocí, časem a prací! 
Všichni jste byli moc šikovní a díky vám se akce vydařila!!! :-)

Se srdečným pozdravem Veronika Hasová


Výsledky pátečního mini dogtreku (cca 4 km):

Mini dogtrek byla nová a zajímavá disciplína, kdy po cestě, která byla značena na malé mapce, musel soutěžící odpovídat na otázky ukryté na místech, jež označovala mapa s malou nápovědou. U cíle pak na všechny čekal ještě doplňující dotazník, zda byli skutečně po cestě všímaví - osobně musím naznat - náročná disciplína! Jako neturista jsem byla ráda, že jsem s jedním zablouděním, kdy mě to stálo výšlap strmého kopce, vůbec dorazila do cíle!  Celkem se zúčastnilo 11 startujících !

zkratky: apz - Appenzellský salašnický pes

esp - Entlebuchský salašnický pes

bsp - Bernský salašnický pes

jrt - Jack Russel Teriér

1. Veronika P. + bsp Arwen a esp Bady, 1h. 14 min.

2. Chládkovi + apz Gaspi Šťastná Berjanka, 1h. 16 min.

3. Mája + apz Dasha vom Pirnikhof a Babel Dakam, 1h. 20 min.

Další účastníci, kteří absolvovali naučnou stezku:

4. Kydalovi + apz Assiniboya Queen Elsa

5. Martina + apz Beatrix Šťastná Berjanka /Bíba/

6. Plašilovi + apz Fleur Šťastná Berjanka

7. Petr + kříženec Faust

8. Markéta + apz Damian vom Pirnikhof /Balú/

9. Veronika H. + apz Abora z Velkého Újezda /Bonny/ + jrt Erin

10. Tonda + apz Flores Šťastná Berjanka /Rézi/

11. Dostálovi + apz Ax od Hadovky

*** GRATULACE VÍTĚZŮM I ZÚČASTNĚNÝM ***


Výsledky pátečního maškarního:

Zúčastnilo se 16 pejsků s jejich páníčky!

- růžová baletka Demi /Dasha vom Pirnikhof/

- růžová baletka Babu /Babel Dakam/

- Lois Laneová Arwen Black Sunshine

- superman Bady /Bad Boy from Yvrea horse farm/

- mistr Ax od Hadovky a jeho učni

- klaun Bonča /Abora z Velkého Újezda/

- psí panička a její psice Assiniboya Queen Elsa

- záchranářka Goldia vom Balzenberg

- čertodrak Sir /Axir Czech Tricolor/

- artistka Rézi /Flores Šťastná Berjanka/

- bratři v triku Balú /Damian vom Pirnikhof/ + Faust

- červená karkulka Fleur Šťastná Berjanka

- králíček playboy Bíba /Beatrix Šťastná Berjanka/

- vedoucí švýcarského fanklubu Arka z Brunšova

- kybernetický rasta pes Gaspi Šťastná Berjanka

Každý účastník měl super maškaru, psi se předváděli a vůbec jim nevadilo, co vše na sobě mají! Cílem bylo, aby si pes zvykl na nezvyklou manipulaci a navlékání různých kousků oblečení. Taková situace se může hodit například v případě, kdy musí pes po operaci nosit různé košilky, límce a podobné nepříjemnosti.

VYHRÁL KAŽDÝ !!!! ♥ Každému byla totiž, podle jeho masky, vytvořena vlastní kategorie - každý se tak stal bezkonkurenčním vítězem odměněným medailí a diplomem! Byla to moc pěkná podívaná!!!


Výsledky sobotní special soutěže v mini agility:

Startovalo 19 účastníků, soutěž byla bonusem po nácviku agility Vyhráli ti nejrychlejší!! Co měli hafánci překonat svižně a hbitě? Skočku a tunel.

Vítězové:

Nejrychlejší pes: Bady /Bad Boy from Yvrea horse farm/ 1,57s

Nejrychlejší fena: Arka z Brunšova 2,03s

Nejrychlejší veteránka: Goldia vom Balzenberg 6,33s

Získali medailičky za svá prvenství! Gratulujeme!!


Výsledky sobotní sranda soutěže:

I. disciplína - najdi a vychutnej buřtíka - na trávu byl položen ručník a pod něj schována voňavá polovina buřta. Každý soutěžící se svým psem přistoupil a na znamení byl měřen čas, který se stopoval v době, kdy pes dobrotu objevil! Pak si mohl buřtík v klidu vychutnávat.

II. disciplína - duo překážky - psovod měl za úkol proběhnout slalom po boku se svým psem, který jej doprovázel. Pak musel přeskočit skočku především pes a z ní byl vyslán do tunelu, čas se měřil po vyběhnutí z tunelu. Páníčci mohli lákat, pomáhat. Snaha je vidět i na fotkách v galerii.

III. disciplína - přivolání do svahu - psovod stál na stráni a pomocník přidržoval dole psa, většina pejsků rychle pelášila vzhůru do kopce za svými pánečky!! Některé rozptylovaly u svahu občas stojící fenky, a proto dostali druhou šanci, kdy na svahu nikdo nebyl

IV. disciplína - štouchni boomer ball do cíle - většina účastníků nikdy tento speciální míč neviděla, a pokud pes nebyl kořistnický typ, o štouchání do míče se nesnažil - taky proč by? Tento míč se nedá prokousnout, a proto jej pes různými způsoby štouchá. Soutěž probíhala v oplocené "aréně" na travnatém povrchu. Znalým pejskům to šlo jako "po másle", doma si s míčem už někdy hráli. Jiní soutěživí pejsci projevili svůj přirozený talent, a jelikož to byla sranda soutěž, tak se občas snažili i páníci, aby je vůbec dostali ze startovního místa. Pokud psovod snažení vzdal, či pejskovi akce trvala, byl nejvyšší možný limit stanoven na 3 minuty. Disciplína byla těžká, ovšem některým se natolik líbila, že nezničitelný boomer ball pořídí svým psím miláčkům domů na hraní.

V. disciplína - volná - psovodi měli prostor pro ukázku, co jejich pejsek zvládá za dovednosti. Tentokráte byl jeden porotce, vedoucí ubytovny, který nezávisle hodnotil psí kousky! Hodnocení probíhalo jako ve škole - přidělením známky. Měli jsme možnost shlédnout, jak umí pes označit dle čichu opravdu správný kelímek, pod kterým se ukrýval balónek. Dále, jak pes umí pít s paničkou pivo, štípat dříví, pomáhat při úklidu, chytat bubliny z bublifuku, hrát floorball, atd.. Nejvíce pana porotce zaujala ukázka dogfrisbee.


CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ

Každá disciplína byla počítána dle umístění na body, které byly v závěru sečteny. Pes nejlépe umisťovaný v průběhu soutěže, tedy s nejméně body, se stal vítězem.

1. Babel Dakam /Mariana Sabáček/ 21 bodů

2. Derick Šťastná Berjanka /Veronika Hasová/ 21 bodů

3. Aika Živý Štístko /Jana Jurčová/ 26 bodů

4. Ax od Hadovky /Hana Dostalová/ 26 bodů

5. Dasha vom Pirnikhof /Mariana Sabáček/ 29 bodů

6. Damian vom Pirnikhof /Markéta Vaisarová/ 30 bodů

7. Bad Boy from Yvrea Horse farm /Pavlína Janáková/ 31 bodů

8. Beatrix Šťastná Berjanka /Martina Janoušková/ 32 bodů

9. Fleur Šťastná Berjanka /Pavla Plašilová/ 34 bodů

10. Gaspi Šťastná Berjanka /Zdeňka Chládková/ 39 bodů

11. Flores Šťastná Berjanka /Antonín Saur/ 41 bodů

12. Assiniboya Queen Elsa /Tereza Kydalová/ 42 bodů

13. Arka z Brunšova /Zora Worgötter/ 43 bodů

14. Beryc Dakam /Jiří Petráň/ 43 bodů

15. Beckie di Cortina /Lucka Stejskalová/ 45 bodů

Poznámka: při stejném počtu bodů rozhodoval výsledek jednotlivých disciplín.

*** GRATULACE VÍTĚZŮM I ZÚČASTNĚNÝM ***

Společné focení III. APZ CUP 2011
Společné focení III. APZ CUP 2011