IV. APZ CUP 2012

02.09.2012
IV. APZ CUP 2012
IV. APZ CUP 2012

Termín: 30. 8. - 2. 9. 2012, místo: Vanov - Rekreační středisko Úsvit, okres Jihlava, kraj Vysočina

Čtvrté setkání majitelů a přátel aplíků se nám vydařilo! Většina účastníků si užívala celého pobytu od čtvrtka do neděle, účast na programu byla hojná. Ve srovnání s předchozími ročníky zaznamenal tento sraz nejvíce aktivních účastníků po celou možnost pobytu.
Děkujeme a jsme potěšeni!

HLAVNÍ GALERIE CELÉ AKCE

Seznam zúčastněných psů:

1. Connie di Cortina  
2. Axir Czech Tricolor /Sir/
3. Damian vom Pirnikhof /Balú/
4. Abora z Velkého Újezda /Bonny/
5. Derick Šťastná Berjanka
6. Alty z Vízmburských lesů /Monty/
7. Flores Šťastná Berjanka /Rézi/
8. Ikkarus z Tichého údolí /Ikky/
9. Figaro vom Pirnikhof /Figo/
10. Dasha vom Pirnikhof /Demi/
11. Babel Dakam /Babu/
12. A Mermaid Tail Twisted /Medi/
13. Felini Braun vom Pirnikhof /Dagis/
14. Camaro Zahrada snů
15. Cedrik Zahrada snů
16. Dodge Zahrada snů /Dag/
17. Arka z Brunšova
18. Beckie di Cortina
19. Christina Šťastná Berjanka /Týna/
20. Angelo Novaboon Paradise /Jack/
21. Alf z Krásné Jasné /Gaston/
22. Baddy Czech Tricolor
23. Fleur Šťastná Berjanka
24. Bela Czech Tricolor
25. Himiko Šťastná Berjanka /Eileen/
26. Cedrik Šťastná Berjanka
27. Banshee Zahrada snů
28. Goldia vom Balzenberg
29. Ax od Hadovky
30. Belisha von Hundwil
31. Beatrix Šťastná Berjanka /Bíba/
32. Adsika Sijambo /Sísa/

Bíba a Sísa se za námi přijely v sobotu jen podívat a jedna z nich měla tu příležitost, jakožto rychlý záskok za pejska chybějícího do počtu v týmu, si také zasoutěžit v tradiční sranda soutěži a vyhrát na památku medailičku.

Další psí účastníci:

Belgický ovčák: Bria od Hanácké hory, Německý ovčák: Roxy Honajzer, Entlebuchský salašnický pes: Akirke z Tichého údolí, Kříženec: Faust, Čivavka a pudlík


Čtvrtek:

Přijela většina účastníků, tedy celé odpoledne jsme se všichni zabydlovali a poznávali rozlehlé rekreační středisko, kde jsme měli trávit čas i s dalšími dvěma skupinami: hudebníky, kteří nám hezky hráli a dětskou sportovní skupinou - Sršni, jejich název byl oprávněný. Po večeři jsme sepsali program na následující dny a šli do hajan.


Pátek:

Již v 7 hodin ráno jsme zahájili program nácvikem stopování, které bylo pro většinu psovodů i pejsků novinkou. U některých aplíků se projevil i vrozený talent. Poté jsme dopoledne utvořili dvě skupinky: jedna byla složena ze štěňátek a mladších pejsků, druhá z dospělých a případně problémových pejsků. Trénovali jsme základní poslušnosti a socializační cviky. Vzhledem k nepřízni počasí a deštíčku jsme chodili někteří v pláštěnkách, což se také započítávalo do socializace a zvykání si na případné "podivné bubáky v kapucích". Po půlhodinové přestávce následoval nácvik vystavování na trávě, kdy si mohli psovodi vyzkoušet handling na travnatém povrchu. Proběhla bonitační ukázka, při níž se majitelé psů mohli vcítit do podobné situace, která se odehrává na bonitaci, kdy se pejsek měří ze všech stran, měří se tělo, hrudník, ocásek, nohy, uši, hlava, a tak dále. Aby se mohli psovodi - rodiče dětí - v hlavní výcvikové časy věnovat plně svým psům, zavedli jsme letos i možnost extra zábavy pro děti v "dětském koutku" v jedné z chat v areálu, kde se děti mohly účastnit her, vytvářet výrobky z papíru, zkrátka užít si zábavu. A že to tak bylo víme z nadšených dětských ohlasů! Po obědě byl odpolední program zahájen sportovní disciplínou - dogfrisbee. Napřed jsme se učili správně házet disky mezi sebou a následně pokračovali s ochotnou spoluprací "tréninkového psa" - Májiny Babu, a poté i se svými vlastními pejsky, byla to zábava! Ti, kterým nevadilo poprchávání a nebyli příliš utahaní, vyšli pak ještě na plánovanou vycházku. Ovšem byla skrze počasí kratší, i tak se pejskům líbila. Večer se uskutečnil příjemný program v lesní chatě plný povídání a užívání si společných volných chvil.


Sobota:

Opět jsme brzičko vstávali a vydali se za výcvikem stopování, kdy se psi učili stopovat šlápoty páníčka a ti pokročilejší dočmuchat k pánikovým předmětům. Po snídani jsme se vrhli na zdokonalování se v poslušnostech, socializaci. Po asi půlhodinové pauze jsme ještě zvládli hromadný nácvik vystavování a opět pejsky přeměřovali krejčovským metrem, který se na bonitaci používá. Po obědě a náležitém odpočinku měli všichni možnost shlédnout ukázku práce asistenčního psa pro autistu - Dagise, a pak byla zahájena již tradiční sranda soutěž!! Sešlo se nám zatím oproti předchozím ročníkům nejvíce účastníků, a tak soutěž byla tentokráte i v týmovém duchu! Bylo 7 týmů po třech psech s páníky a disciplíny byly opravdu zábavné. Mnohdy bylo obdivuhodné s jakou vervou se do nich páníčkové pustili! Při vyhlašování byla nachystána spousta cen a dárkových tašek. Vyhráli opět tři úplně nejlepší závodníci, které jsme odměnili k tomu i poháry! Letos byl odměněn i nejlepší tým -páníci diplomem a každý pes sušeným ouškem. Aby někomu nebylo líto, že nevyhrál, i když do toho dal vše, další novinkou byla odměna pro soutěžící v podobě krásných medailí!
Doufáme, že všichni byli spokojení a měli radost!

Výsledky sobotní sranda soutěže:

IV. ročník sranda soutěže byl pojat netradičně v týmovém duchu! Kdy bylo kromě nejlepších jednotlivců vyhodnoceno i nejlepší družstvo ze všech!

I. disciplína - Bludiště - dobrůtka byla schovaná uvnitř bludiště, pejsek musel mlsku najít a sníst. Správná cesta vedla pouze vchodem, čas byl stopnut jakmile byla dobrota snězena! 

II. disciplína - Piškoťák - ze vzdálenosti jednoho metru soutěžící hodil svému psovi piškot, měl 3 hody, za každý psem chycený piškot obdrželi společně bod! Byl to opravdu vyrovnaný boj! Kdy se v této disciplíně rozhodovalo ve finále v rozstřelu o vítězi celé soutěže.

III. disciplína - Pitch & Go - v čase do jedné minuty musel psovod hodit jakýkoliv předmět do vzdálenost více jak 10 metrů, aby ho pes přinesl zpět za startovní čáru a po kontaktu se zemí mohl opět celou akci zopakovat, čím více platných pokusů, tím více bodů! Pokud pejskové neuměli aportovat, mohli jejich páníčci je nahradit a běžet pro hozený aport sami, avšak psa měli s sebou na vodítku jako doprovod! Což mnohdy byla opravdu kouzelná podívaná!

IV. disciplína - Moták - ze startovní čáry soutěžící psovod vyrazil plnou parou vpřed, po cestě se musel třikrát obmotat kolem "stožáru", dále běžel pro psa, kterého mu držel pomocník, vyzvedl si jej a společně co nejrychleji utíkali zpět do cíle, aby měli co nejlepší čas!

V. disciplína - No Hands - psovod se psem běželi kupředu k místu, kde pro ně byl přichystaný kelímek s vodou a miska s papáním. Úkolem bylo bez doteku rukou obě nádobky vyprázdnit, tedy psovod musel rychle vypít kelímek a pes sníst dobrotu. Občas to byla opravdu obdivuhodná podívaná s jakou soutěžní vervou se do disciplíny oba soutěžící pustili!

CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ

Nejlepší družstvo: "Vrčouni" /Felini + Radka, Figaro + Nikola, Cedrik + Lukáš/
Ostatní soutěžní družstva: Rafani, Štěkny, Mazlouni, Trhani, Čmuchouni a Drbani.
O první až třetí místo soutěžili dvojice rozstřelem v disciplíně "Piškoťák".
Pes, který zvládl chytat piškoty i při delší vzdálenosti - vyhrál!
Letos byly body hodně vyrovnány a každý dostal za svoji účast medaili.

1. Alf z Krásné Jasné /Daniela Bodečková/ 17 bodů

2. Beckie di Cortina /Lucie Stejskalová/ 17 bodů

3. Felini Braun vom Pirnikhof /Radka Řejhová/ 17 bodů

4. Connie di Cortina /Kateřina Válová/ 16 bodů

5. Figaro vom Pirnikhof /Nikola Titlová/ 16 bodů

6. Faust /Petr Otisk/ 16 bodů

7. Beatrix Šťastná Berjanka /Martina Janoušková/ 16 bodů

8. Ax od Hadovky /Milan Tihon/ 15 bodů

9. Ikkarus z Tichého údolí /Marie Šolcová/ 14 bodů

10. Cedrik Šťastná Berjanka /Lukáš Míka/ 14 bodů

11. Dodge Zahrada snů /Romana Benáková/ 14 bodů

12. Damian vom Pirnikhof /Markéta Otisková/ 14 bodů

13. Camaro Zahrada snů /Helena Míková/ 14 bodů

14. Arka z Brunšova /Zora Worgötter/ 14 bodů

15. Goldia vom Balzenberg /Veronika Dostálová/ 13 bodů

16. Axir Czech Tricolor /Jiřina Janků/ 13 bodů

17. Flores Šťastná Berjanka /Antonín Saur/ 13 bodů

18. Christina Šťastná Berjanka /Karolína Hrochová/ 13 bodů

19. Alty z Vízmburský lesů /Marian Bartáček/ 13 bodů

20. Bela Czech Tricolor /Monika Slavíčková/ 12 bodů

21. Belisha von Hundwil /Alice Boučková/ 10 bodů

Poznámka: při stejném počtu bodů rozhodoval výsledek jednotlivých disciplín.

*** GRATULACE VÍTĚZŮM I ZÚČASTNĚNÝM ***

Večer šikovní chlapi rozdělali oheň, i přesto že bylo mokro a dřevo tedy nebylo nejsušší. Opekli jsme si buřty, někdo pak i chleba s paprikou. Spát se tentokráte šlo krátce po půlnoci, všichni jsme už přeci jen byli utahaní a většinu čekala delší cesta domů, tak jsme byli rozumní.


Neděle:

Po snídani jsme se začali balit na cestu domů. Ti, kteří ještě prahli po kultuře, si zajeli do nedalekého městečka Telč, kde je krásné náměstí. Po obědě jsme se postupně již rozjížděli na své strany směrem k domovu. Sraz byl letos i díky poloze chatek ležících na kopci docela fyzicky náročný - psychicky pro nás některé také. Vstřebávat tolik informací, poznávat mnoho nového udělá své. A jak se k nám dostaly zpětné ohlasy, většina pejsků po příjezdu ihned šla odpočívat, možná i někteří páníci jako my ihned usnuli!  Věřím, že akce byla přínosná, jak pro nováčky, tak i vzhledem k novinkám v programu pro každoroční účastníky. Moc rádi jsme poznali nové přátele a příjemně strávili prodloužený víkend s těmi stávajícími. Budeme se snažit, abychom každý rok měli program bohatý, zajímavý a poznávali nová místa! 

Doufáme, že s většinou se uvidíme opět příští rok!!!

Kdo se o Vás staral?

> výcvikářka stopování: Veronika Hasová

> výcvikářky poslušností/socializací: Veronika Hasová, Karolína Hrochová

> výcvikáři vystavování/bonitace: Veronika Hasová, David Sivera

> výcvikářka dogfrisbee: Mariana Sabáček

> vedoucí sranda soutěže: Mariana Sabáček

> vedoucí dětského koutku: Zita Tončevová

> dárky: Mariana Sabáček /Studio-SMS/,

Milan a Hanka D. /dřevěné aporty/, Jiřina J. /balíčky pamlsků/

> ceny od značek: Trido, Trainer, Meradog a řada dalších.

Poděkování:

Děkuji všem, kteří se podíleli na programu, pomáhali a i přes nepřízeň počasí, kdy se nám na víkend prudce ochladilo s mírným deštíkem, přijeli všichni přihlášení a celý plánovaný program jsme zvládli! Chvála všem připraveným! :-)

Příští rok se na vás těšíme s apz týmem ♥

Společné focení IV. APZ CUP 2012
Společné focení IV. APZ CUP 2012