V. APZ CUP 2013

01.09.2013
V. APZ CUP 2013
V. APZ CUP 2013

Termín: 29. 8. - 1. 9. 2013, místo: Radíkov, RS Radíkov - Chata pod Věží, okres Olomouc, kraj Olomoucký

Páté setkání majitelů, chovatelů a přátel aplíků proběhlo výborně, počasí vyšlo na objednávku! Měli jsme polojasno a příjemné prostředí. Akce proběhla ve velmi přátelském duchu, nejen lidském, ale také i psím!

HLAVNÍ GALERIE CELÉ AKCE

Seznam zúčastněných psů:

1. Figaro vom Pirnikhof /Figo/
2. Jessie Šťastná Berjanka
3. Axir Czech Tricolor /Sir/
4. Belisha von Hundwil
5. Corri od Hadovky
6. Alf z Krásné Jasné /Gaston/
7. Abora z Velkého Újezda /Bonny/
8. Baddy Czech Tricolor
9. Aischa Brigallant
10. Ax od Hadovky
11. Agatha od Vyškovského rybníka
12. Briga Dakam
13. Christina Šťastná Berjanka /Týna/
14. Angelo Novaboon Paradise /Jack/
15. Fleur Šťastná Berjanka
16. Kami Czandoria
17. Arikaree Queen Elsa
18. Derick Šťastná Berjanka
19. Arka z Brunšova
20. Himiko Šťastná Berjanka
21. Beckie di Cortina
22. Action Boy Balmoral Moravia /Marly/

Marly se za námi přijel podívat ve čtvrtek večer, prohnal se s krásnýma psíma holkama. Byl šťastný, stejně jako jeho spokojení majitelé, které jsem moc ráda viděla. Bylo to bezva! 
Další psí účastník: Entlebuchský salašnický pes: Arwen from Dry Valley


Čtvrtek:

Přijela většina účastníků, ubytovali jsme se, zabydleli, rozkoukali, moc se nám v daném středisku líbilo, jelikož chatky byly kolem dokola, uprostřed se na nás usmívalo ohniště, které čekalo na společenský večírek. Chatkový areál byl oplocen, a prostor jenom náš. V ohradě blízko chatek
v horní části byli i koníci, což většina z nás uvítala jako výborný socializační prvek.


Pátek:

Po snídani ti, kteří se chtěli zúčastnit výcviků, procvičovali základní poslušnosti a pokročilé poslušnosti. Letos si aplíci vyzkoušeli i aportování dřevěné činky. Před obědem proběhl ještě nácvik na výstavu a bonitaci. Páteční den byl pojat především jako výcvikový den. Aplíci jsou šťastní, když mohou být aktivní. Postupně během dne dorazili ještě další účastníci srazu, po obědě a nezbytném relaxu se zájemci vrhli na přezkoušení dle zkoušek ZZO a ZOP pod vedením výcvikářek. Poté jsme měli naplánovanou odpočinkovou aktivitu v podobě vycházky do místní ZOO. Musím uznat, že to bylo super, vznikla spousta krásných fotek a zážitků. Už je zvykem, že na každém srazu se vyskytne nějaká ta háravá fenečka, psíci si musí zvykat. V ZOO i moji fenku Aboru více zajímala háravka, než zvířátka, bylo to vtipné. Večer jsme všichni usedli k ohništi, popíjeli a užívali si seznamovacího večírku.

Předností letošního srazu byla svoboda. Tím, že prostor byl jen náš, mohli aplíci běhat na volno, především fenečky, byla to krásná podívaná! A příjemná atmosféra!


Sobota:

Probudili jsme se opět do krásného dne a zahájili jej ranními poslušnostmi. Jelikož moc aplíků necvičí aktivně a pravidelně, předvedly ráno výcvikářky Karolína a Veronika, které se věnují sportovní kynologii intenzivněji, jak může výcvik vypadat v pokročilém provedení, snad to některým bylo i motivací. Odpoledne nás čekaly dvě soutěže. Appi activity a tradiční Sranda soutěž. Účelem bylo pobavit se a zasmát, což myslím, že obě soutěže splnily. V appi soutěži nejlepší hráč získal krásnou kokardu, ve sranda soutěži první tři vítězové obdrželi krásné poháry a spoustu skvělých cen především od firem Happy Dog a Trainer, které osobně doporučuji jako dobré krmivo.

Sranda soutěž tentokráte byla pojata opět pro jednotlivce, tudíž každý bojoval
sám za sebe. Disciplíny byly opět zajímavé a také vtipné! Ovšem po I. disciplíně byly další tři stanoviště obsazeny zaráz, až na poslední volné disciplíně jsme si ukázali společně, co který
pejsek umí za dovednosti. 

I. disciplína - Běh na čas za páníkem či s páníkem - start byl mezi chatkami, a cíl na druhé straně přes celý platz s finálovým kopečkem, kde čekali již se stopkami. Ti, co mají  skvělé přivolání si počkali, aby za nimi jejich pejskové doběhli, ti kteří si nebyli jistí, běželi s pejsky, což bylo místy veselé!

II. disciplína - Vylovení sýru z vaničky s vodou na čas - zajímavá a neobvyklá zábava, někteří pejskové z toho byli vyvalení, proč mají ponořit hlavu? Hned bylo poznat, kteří psíci mají doma častou zábavu s vodou a vědí jak lovit. Sýr kupodivu neubýval tak rychle, jak se dalo čekat.

III. disciplína - Aportování co nejvíce tenisáků na čas - hoďte psovi tenisák a většinou za ním poběží, některý i přinese. Pusťte psa na ohraničené hřiště se spoustou tenisáků a uvidíte, jak ho to vyvede z míry! Většina psíků se cítila jako dítě v hromadě bonbónů, tolik štěstí najednou, že nevěděli, který tenisák mají chňapnout dřív. Někteří zkoušeli pobrat do tlamy tři najednou, někteří zkusili každý aspoň na chvilku a kupodivu jen málo z nich bylo ochotno ulovené kousky svěřit svému pánovi (nebo je vrátit po skončení disciplíny).

IV. disciplína - Pojídání jogurtu na čas lžící - myslím, že tohle se líbilo pejskům úplně nejvíc! Navíc mohli spolupracovat i majitelé, takže se přičinili všichni a čas se měřil společně. Oblizovali se až za ušima! 

V. disciplína - Volná - ta byla neoficiální, jen pro zabavení se nás všech, než vedoucí soutěže spočítali výsledky. Aplíci předváděli mávání, skákání, válení, packování,...ostatní měli úsměv na tváří při pozorování komických kousků.

CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ

Každá disciplína byla počítána dle umístění na body, které byly v závěru sečteny.
Pes s nejvíce body se stal vítězem, při shodě bodů rozhodoval rozstřel na piškoty!

1. Corri od Hadovky /Dana Kroupová/ 34 bodů

2. Aischa Brigallant /Ladislav Klimek/ 30 bodů

3. Himiko Šťastná Berjanka /Kristýna Drejčková/ 26 bodů

4. Ax od Hadovky /Milan Tihon/ 26 bodů

5. Arka z Brunšova /Zora Worgötter/ 25 bodů

6. Axir Czech Tricolor /Jiřina Janků/ 24 bodů

7. Belisha von Hundwil /Barbora Boučková/ 23 bodů

8. Agatha od Vyškovského rybníka /Vladimíra Chválová/ 18 bodů

9. Beckie di Cortina /Lucka Stejskalová/ 16 bodů

10. Alf z Krásné Jasné /Daniela Bodečková/ 16 bodů

11. Figaro vom Pirnikhof /Niki Titlová/ 11 bodů

12. Baddy Czech Tricolor /Vojtěch Volf/ 6 bodů

*** GRATULACE VÍTĚZŮM I ZÚČASTNĚNÝM ***

Večer nás čekala společná zábava opět u ohně, opíkání buřtů, a také jsme si skvěle zazpívali za doprovodu kytary, díky manželům Klimkovým za zpestření! Před půlnocí nás vyhnal od ohniště déšť, ale dobře tak, aspoň jsme neponocovali a měli na další den, kdy jsem se po obědě rozjížděli do svých domovů, plno sil a snad i střízlivý stav!


Neděle: 

Jak jsem již zmiňovala, po snídani a obědě jsme se všichni již rozjeli do svých domovů, rozloučili  jsme se s pocity, že snad zase příští rok.

Kdo se o vás staral:
Výcvikářky poslušností, socializace, vystavování: Karolína Hrochová, Veronika Hasová
Vedoucí appi activity: Veronika Hasová
Vedoucí sranda soutěže: Pavla Plašilová
Dárky: Niki Titlová + Tomáš Peksa /balíčky pamlsků, památkové přívěsky/
Ceny od značek: Happy Dog, Trainer, Trido, Sabe a řada dalších.

Poděkování:
Děkuji všem, kteří se zúčastnili akce, pomohli s programem, užívali si sraz a projevili radost z celé akce i z mé práce, je to příjemné a vždy to potěší! ♥ Příští rok se akce bude konat na přání zúčastněných znovu, jen tentokráte již předávám štafetu, organizace je náročná, léto bude nabité, a ráda bych si po 5-ti letech vyzkoušela jaké je to být pouze účastníkem bez starostí, budu se těšit na překvapení kdy a kde? A kdo se chopí příští organizace? Naše kamarádka Karolína Hrochová! Těším se se všemi v příštím roce na sraze na viděnou! ♥ Veronika Hasová

(Poznámka ze dne 18.6.2014: z vážných osobních důvodů Karolíny se ročník 2014 nekonal).

Společné focení V. APZ CUP 2013
Společné focení V. APZ CUP 2013