VII. APZ CUP 2016

27.06.2016
VII. APZ CUP 2016
VII. APZ CUP 2016

Termín: 24. 6. - 27. 6. 2016, místo: RS Nesměř, okres Žďár nad Sázavou, kraj Vysočina

Sedmé setkání majitelů, chovatelů a přátel aplíků se konalo v krásném prostředí Vysočiny.
Sešlo se nás okolo 50 lidí a přes 30 pejsků. Počasí bylo první dva dny tropické, ještě, že jsme měli hned za chatkami řeku Oslavu. Akce se parádně vydařila, vždy připravujeme nové zážitky i pro každoroční účastníky. Díky skvělé partě máme nádherné vzpomínky!!! ♥

HLAVNÍ GALERIE CELÉ AKCE

Seznam zúčastněných psů:

1. Apolena Borogravia /Api/
2. Caramel Bonbon Tail Twisted /Kapi/
3. Audrey Pink Justice
4. Corri od Hadovky
5. Eden Queen Elsa
6. Abora z Velkého Újezda /Bonny/
7. Ami Sea Star Tail Twisted
8. Arpa Silesia Herisau
9. Arias Silesia Herisau
10. Anděla Budysaur
11. Jessie Šťastná Berjanka
12. Aischa Brigallant /Aša/
13. Agatha od Vyškovského rybníka /Agáta/
14. Garp Queen Elsa
15. Alty z Vízmburských lesů /Monty/
16. Arka z Brunšova
17. Indy z Tichého údolí
18. Born to Happy life Balmoral Moravia /Happy/
19. Juke du Domaine de la Tourbiere /Džek/
20. Cabrio Balmoral Moravia
21. Flores Šťastná Berjanka /Rézi/
22. Ax od Hadovky
23. Marilla Šťastná Berjanka
24. A Mermaid Tail Twisted /Medi/
25. Babel Dakam /Babu/
26. Axel Rosmery Angel
27. Alex Rosmery Angel
28. Arnold Borogravia
29. Angela od Vyškovského rybníka
30. Figaro vom Pirnikhof /Figo/
31. Alf z Krásné Jasné /Gaston/
32. Casanova Balmoral Moravia
+ entlebuška Constance from Balihara ranch
+ kříženec NO a BOM Shelby
+ jack parsson teriérka Caira z Baruščina panství

Arnold, Angela, Figaro, Alf a Casanova se za námi na sraz přijeli podívat, rádi jsme vás viděli!

Děkujeme všem za krásnou účast, bylo to nádherné vidět tolik aplíků pohromadě!!!

Zde přidávám i video, kde uvidíte pochod aplíků za sebou, jinde tuto možnost jen tak neshlédnete, je to unikátní podívaná!

Program byl opět i letos s novinkami, aby každoroční účastníci měli nové zážitky :-) snažíme se program tvořit zajímavý pro všechny.


Pátek:

V pátek se všichni účastníci přijeli ubytovat do areálu, někteří byli na místě ještě dřív než my pořadatelé. Jiní bloudili, ale nakonec jsme se všichni sešli. Areál se nachází uprostřed lesa u řeky Oslavy, měli jsme perfektní soukromí. Ubytovaní jsme byli v chatkách a blízko sebe, tudíž se utužovaly sousedské aplí vztahy. Na výcvik a program jsme měli také prostory, krásné dvě travnaté plochy, ohniště, klubovničku a objednané pivo na víkend. Po večeři v 19. hodin se konala teoretická přednáška o shapingu s následnými ukázkami z praxe, všem byli rozdánydokumenty, kde si mohli užitečné informace vzít i s sebou domů. Po 21h. jsme se postupně začali scházet u ohně, kde jsme se navzájem představovali. Poté se opekly buřty, zazpívalo se a užívali jsme si navzájem povídání po dlouhé době. Překvapením bylo i losování čísel do sobotní speciální tomboly.


Sobota:

V sobotu ráno byl na areál překrásný pohled, v lese za svitu sluníčka. Po snídani jsme se v 9h. vrhli na individuální výcvik, přihlášených aplíků bylo hodně, od začátečníků po pokročilé. Jelikož byl den tropický, během 3h. jsem se dobře spálila. Byla jsem tolik zabraná do práce...Až jsem zapomněla udělat i nácvik na výstavu a bonitaci, ale vynahradili jsme si to v neděli. Po obědě jsme měli relax a někteří i poznávali krásné okolí. V 15h. se zahájila tradiční Sranda soutěž pod vedením Růži Štovíčkové. 

Tentokrát soutěž byla v novém pojetí i hodnocení, soutěž se skládala ze čtyř disciplín.

1. Proběhnutí slalomu tam a zpět.
2. Pes měl proběhnout tam a zpět agi tunelem, skočkou a agi kruhem. Bylo poznat, kteří psíci vidí překážky poprvé a kteří jsou již zkušení.
3. Přivolání přes větší čtverec plný nástrah (pamlsky a míčky), někteří pejskové měli v očích jen volající páníky a ani si nevšimli, jiní nástrahám neodolali. Osobně jsem celou soutěž sledovala a občas jsme se výborně zasmáli. Provedení některých jedinců bylo opravdu velmi zábavné!!!
4. Maškarní, i letos se sešlo mnoho překrásných masek!!! Můžete shlédnout v galerii, kde se pokocháte, každý z nás měl své favority. Po ukončení soutěže jsme ještě rychle udělali společnou fotku, i když svolání bylo na rychlo a tak vznikly fotky hezké a spontánní. Po večeři jsme s holkama chystaly ceny a vyhlásily tombolukde na každého majitele pejska čekala cena (od aportů, vodítka, obojků, dobrot až po knížky). Věci do tomboly věnovali Veronika Hasová a Antonín Saur. Osud štastlivců měla ve svých rukou Markétka Chválová, která losovala čísla a první mělo tu nejlepší možnost výběru čehokoliv v nabídce. A tak byly dárky postupně rozebrány. Poté Růža vyhlásila ještě speciální ohodnocení maškarních masek, kdy věnovala speciální poháry pro výherce Hanka Dostalova od Axíka. Děkujeme!

1. místo - Andrea Steinerová + Caramel Bonbon Tail Twisted - Ledové ostří
2. místo - Ludmila Porubová + Jessie Šťastná Berjanka - Hippie
3. místo - Milan Tihon + Ax od Hadovky - Kravička Aplinka

Růža ocenila i nejmladší štěněcí účastníky a přistoupila k vyhlašování Sranda soutěže, závodníků bylo 22. Jelikož cen bylo opravdu hodně, stalo se malé fópa, kdy přebívaly kabele, sranda soutěž měla tedy i vtipné vyhlašování...a tak byli ocenění i následně muži v Taekwondu a náš figurant za svoji práci. Doufáme, že všichni byli spokojení, darů bylo víc než dost. Výherci byli potěšeni a odměněni i poháry. A kdo vyhrál celou soutěž tentokrát?

1. místo - Andrea Steinerová + Caramel Bonbon Tail Twisted
2. místo - Dana Kroupová + Corri od Hadovky
3. místo - Ludmila Porubová + Jessie Šťastná Berjanka

Další účastníci soutěže:
Michaela Bischofová + Ami Sea Star Tail Twisted
Mariana Sabáček + A Mermaid Tail Twisted
Mariana Sabáček + Babel Dakam
Antonín Saur + Flores Šťastná Berjanka
Martina Vyhlasová + Apolena Borogravia
Kateřina Plundrová + Eden Queen Elsa
Marian Bartáček + Alty z Vízmburských lesů
Milan Tihon + Ax od Hadovky
Bruno + Arka z Brunšova
Vlaďka Chválová + Agatha od Vyškovského rybníka
Jiří Šťovíček + Anděla Budysaur
Petra Vohralíková + Marilla Šťastná Berjanka
Irena Bálková + Audrey Pink Justice
Ladislav Klimek + Aischa Brigallant
Zdeňka Sahajdáková + Arpa Silesia Herisau
Miloš Hrdlička + Garp Queen Elsa
Alena Koukalová + Juke du Domaine de la Tourbiere /Džek/
Hana Černá + Axel Rosmery Angel
Eliška Neubauerová + Alex Rosmery Angel

GRATULUJEME VÝHERCŮM I ZÚČASTNĚNÝM, BYLI JSTE SKVĚLÍ!

Po večeři jsme se sešli všichni venku, kdy nám Edvin Bischof ukazoval, co to znamená Taekwondo - o čem je tento druh bojového umění a sebeobrany. Jako pomocník pomáhal odvážně Lukáš Melcr. Rozhodně bylo na co koukat! Večer se opět většina sešla u ohně, já tentokrát šla brzy spát, vím, že kolem půl 12 se dostavil déšt a začalo pršet. Což jsme si už i většina přáli, protože tropické horko bylo náročné v chatkách i v noci, i když naštěstí to zmírňovalo ovzduší tím, že jsme byli u řeky Oslavy.


Neděle:

Ráno bylo po dešti, čerstvý vzduch a zataženo, což nám po těch parných dvou dnech vůbec nevadilo. V 9 h byl zahájen nácvik stop pro začátečníky i pokročilé, kterým se věnovali Tomáš Pardovský a rozhodčí Kristýna Klementová. Děkuji oběma za pomoc! Já využila času a s Jiřím Štovíčkem jsme si vzali do parády aplíky a majitele, kteří měli zájem o nácvik vystavování a na bonitaci. Vše probíhalo parádně. V 11 h proběhl hromadný výcvik - socializace. Úžasné video, které je unikátem a tolik aplíků pohromadě jen tak neuvidíte, k prohlédnutí hned v úvodu mého shrnutí akce. Fotky jsou v galerii.

Po obědě jsme vymysleli, jak přesně předvést ukázku přepadení psovoda a obranu aplíka :) věřte nevěřte, zrodily se nám nápady, které jsme bez přípravy zrealizovali. A stálo to za to, zábava pro všechny a pro mě i Vlaďku, kdy jsme do akce zapojily svoje fenky, které už někdy obranu dělaly, ale pouze na rukáv, což je od ringa (tedy figurantského obleku) odlišné, protože pes kouše pouze do rukávu a učí se lapit rukáv jako kořist (ne člověka). To byla pro nás úžasná zkušenost, kdy
jsme na svoje fenky byly vskutku hrdé, že se nebály a bránily i v nečekané situaci.

Video o "přepadení a zásahu" si můžete prohlédnout zde, je to víc než slova!!!

Tomáš si všechny svolal a sportovní nácvik obran začal již před 15 h. Polovina účastníků se postupně rozjížděla do svých domovů a ta druhá ještě zůstala. Po večeři a 20 h jsme si udělali na závěr veselý vědomostní kvíz, který sestavil Tomáš a Kristýna, hru si také zorganizovali a dobře jsme se na závěr večera zasmáli. 

Vyhrála Michaela Bischofová! Gratulujeme i tady!

Na večer jsme ještě rozdělali oheň, opekli si špekáčky, povyprávěli pár vtipů, někteří měli i bláznivé historky ze života, rozlučkové sezení u ohně jsme kolem půlnoci rozpustili a šli do chatek spát.


Pondělí:

V areálu byl nezvyklý klid, přece jen půlka účastníků a méně štěkajících aplíků bylo uprostřed lesa znát! Po snídani od 9. hodin provedla naše přítomná rozhodčí Kristýna Klementová dle přání o různé druhy zkoušek přezkoušení z mezinárodního řádu sportovní kynologie. Zájemci, kteří chtěli skládat zkoušky ze sportovní kynologie si vyzkoušeli jaké by mohli dostat hodnocení za své výkony. Všem, kteří se chystají skládat zkoušky, držím palce! Jelikož začalo pršet, dali jsme se do balení věcí a kolem poledne jsme po obědě všichni odjeli domů.

Pocity jsou z letošního sedmého srazu velmi příjemné! Jelikož jsem akci absolvovala ve 4. měsíci těhotenství, byla pro mě náročná, ale zároveň úžasná! Vaše vyjádřená spokojenost, radost a poděkování jsou mi odměnou!

Kdo se o vás staral:

Seznámení s metodou shapingu: Veronika Hasová
Výcvikářka individuálních poslušností a poradenství, hromadného výcviku, socializace: Veronika Hasová
Nácvik vystavování, bonitace: Veronika Hasová, Jiří Štovíček
Organizátorka sranda soutěže: Růža Šťovíčková
Seznámení s bojovým uměním Taekwondo: Edvin Bischof
Nácvik stopování: Tomáš Pardovský, Kristýna Klementová
Nácvik obran: Tomáš Pardovský
Společenská hra - kvíz: Tomáš Pardovský, Kristýna Klementová
Přezkoušení na zkoušky MZŘ: Kristýna Klementová

Dárky: Veronika Hasová, Antonín Saur (tombola), Hanka Dostalova (poháry za maškarní),
Růža Šťovíčková (ceny do soutěže pro štěňátka).
Ceny v soutěži od značek: Happy Dog, Bardog, Trido a dalších...

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ MI POMOHLI A VYTVOŘILI TAK SUPER AKCI!!! ♥♥♥

Byla vyslovena od vás přání, že chcete sraz i příští rok a rádi pomůžete. Určitě se nad tím zamyslíme a pokusíme se vám udělat radost!

Přejeme krásné léto všem!!! Veronika, Davídci a Abora

Společné focení aplí sraz
Společné focení aplí sraz
Společné focení VII. APZ CUP 2016
Společné focení VII. APZ CUP 2016